duben 2012

Celé číslo ke stažení ikona 3.03MB

duben 2012

Z obsahu čísla:

Držte s námi, budeme s Vámi.

Vážení horalé a přátelé Krušných hor, díky vám můžeme hrdě konstatovat, že zvolání „Co se vyrobilo, to se prodalo“ platí také pro březnové číslo našeho měsíčníku Krušnohorský LUFT / Herzgebirge, a to při opět vyšším nákladu. Březnové vydání bylo také výjimečně obsáhlé, rozšířili jsme je o tři archy A3 na celkem 24 stran, abychom vyhověli většině dopisovatelů, protože zimní sportovní akce s fotkami by při publikaci v následujícím vydání nebyly aktuální. Ovšem neradi jsme si připomněli mudrosloví, že
„někdy méně znamená více“ – tiskárna nebyla na takový rozsah připravena, v úsilí o včasné vydání jsme museli slevit z požadavků na grafickou úpravu, takže se omlouváme všem, jejichž fotky při tisku nedopadly tak, jak měly.

Ctěné čtenáře odkazujeme na naši webovou stránku, kde jsou fotky s texty v plné kráse vždy nejpozději při distribuci následujícího vydání. Vydavatel Jirka Kupilík jedná s tiskárnou o uzavření smlouvy, aby se problémy s tiskem neopakovaly.

Doufáme nadále ve vaši přízeň a doporučování měsíčníku vašim přátelům ke čtení i k inzerci. Prodej je naším jediným zdrojem přežití, když granty přenecháváme potřebnějším. Vydavatel se snaží o další rozšíření prodeje na Božím Daru, v Nejdku, v Jáchymově či v Kraslicích, další distributoři jsou vítáni. Uvítali jsme významnou posilu redakčního týmu, nabídce našeho amatérského souboru neodolal bývalý novinář Michal Urban, místní patriot z Hřebečné u Abertam, kterého jsme vám představili v únorovém čísle tématem Montanregion – UNESCO 2015, je také spoluzakladatelem sdružení „Spolek přátel dolu sv. Mauritius“, o kterém jsme vás informovali v březnovém čísle.